Nieuwe aanlegvoorzieningen voor pleziervaart langs de Vecht

dinsdag 25 februari 2014 15.33 uur | laatst gewijzigd: dinsdag 25 februari 2014 14.43 uur | auteur: Robbert Oelp

Gemeente heeft aanlegvoorzieningen (walstroom en drinkwater) voor de pleziervaart in Breukelen, Loenen en Maarssen langs de vecht gerealiseerd. Daarmee stimuleert de gemeente het toeristische klimaat. De voorzieningen zijn het komende vaarseizoen beschikbaar.

Wethouder water Pieter de Groene: “Ik ben blij dat we nu ook in onze gemeente het voorzieningenniveau voor de varende recreanten hebben kunnen uitbreiden. Al zijn we er nog niet. Ook innamepunten voor afvalwater en douchevoorzieningen moeten worden aangelegd. Toch is dit een zeer belangrijke stap om onze gemeente aantrekkelijker te maken voor bezoekers vanaf het water. Stichtse Vecht leent zich uitstekend voor kleinschalige pleziervaart.” Wat en waar? De kosten van de voorzieningen zijn doorberekend in de kosten die de gemeente rekent voor een overnachting. Er zijn acht stroomaansluitpunten en één nieuw watertappunt in Breukelen bij de loswal aan de Herenstraat gemaakt. In Loenen zijn ten noorden van de Croonenburgherbrug (Bloklaan) acht stroom aansluitpunten en één nieuw watertappunt gemaakt. In Maarssen is er bij het gemeentehuis een watertappunt en zijn er acht stroomaansluitpunten gemaakt bij Doornburgh aan het eind van de Herengracht. Aan elke aansluiting kunnen vier boten stroom afnemen.
MAATSCHAPPELIJKE ORGANISATIES