Gemeente laat 173 onveilige, zieke en dode bomen kappen

Aankomende week start de groenaannemer van de gemeente Stichtse Vecht met het kappen van 173 bomen door de hele gemeente. Dit duurt ongeveer 3 weken. Het gaat om bomen die een zeer slechte conditie hebben, al dood zijn of om bomen die een risico kunnen opleveren. Als door een boom acuut gevaar dreigt, grijpt de gemeente uiteraard direct en snel in. (Archieffoto ter illustratie)

Bomen met nesten doen we later

Alle bomen die op de kaplijst staan, worden gecontroleerd op nesten.

Herplanten van bomen

Gemeente Stichtse Vecht: 'Het is onze doelstelling bomen aan te planten die ook volwassen kunnen worden. Volwassen bomen hebben een grote waarde voor de leefbaarheid van onze wijken. Daar waar ondergronds en bovengronds voldoende ruimte aanwezig is, worden bomen herplant.'

We kappen niet zomaar

Gemeente Stichtse Vecht: 'Bomen hebben een belangrijke waarde voor de leefbaarheid van onze wijken. Ze zijn niet alleen mooi, maar zorgen ook voor het afvoeren van overtollig water, het opslaan van CO2 en ze filteren de lucht van schadelijke stoffen. Daarnaast zijn ze belangrijk voor de biodiversiteit. De gemeente kapt bomen dus niet zomaar. Dat doen we alleen als een boom een zeer slechte toekomstverwachting heeft, een risico oplevert of voor buitensporige hinder zorgt. We verwijderen geen bomen vanwege de aanwezigheid van vogels of insecten, blad- of vruchtval, omdat ze schaduw veroorzaken, of omdat ze de opbrengst van zonnepanelen verstoren.'

Te kappen bomen op de kaart

Wil je weten of er een boom van de gemeente bij jou in de straat gekapt wordt?

De boomstronken of boomstobben worden later in het najaar verwijderd.